^W górę
 • 1 Szkoła Podstawowa nr 1 w Lesznie
  W samym centrum Leszna, u stóp wiaduktu im. gen. Grota-Roweckiego, w zabytkowym budynku mieści się Szkoła Podstawowa nr 1. Nasza szkoła jest publiczną placówką oświatową, przeznaczoną dla dzieci klas I-VI. Wyróżniają ją kameralne klasy i przytulny wystrój wnętrza. Uczniowie mają zagwarantowane wysokie kwalifikacje kadry nauczycielskiej, indywidualne podejście do każdego z nich oraz wszechobecną rodzinną atmosferę.
 • 2 W Naszej szkole...
  Uczniowie korzystają z licznych bezpłatnych zajęć pozalekcyjnych, jak np. zespół wokalny - gra na flażoletach i mandolinach, sportowych - nauka gry w tenisa stołowego, sekcja akrobatyczna, nauka gry w warcaby, zajęcia komputerowe, kółko fotograficzne... Uczniowie mają zatem zapewniony wszechstronny rozwój, mają możliwość występowania na scenie oraz brania udziału w konkursach z różnych dziedzin wiedzy.
 • 3 Szkoła przyjazna uczniom...
  Walorem docenianym przez wielu rodziców jest niewielka liczba uczniów w szkole. Dzięki temu w szkole panuje rodzinna atmosfera i dzieci czują się bezpiecznie. W naszej szkole dzieci nie muszą chodzić na dwie zmiany - wszystkie zajęcia szkolne odbywają się w godzinach przedpołudniowych.
 • 4 U Nas jest bezpiecznie...
  Dzieci mają zapewnioną stałą opiekę medyczną, jak również nowoczesne, zaplecze sanitarne. Wielu korzysta ze świetlicy szkolnej, środowiskowej i stołówki. Zdobyliśmy Certyfikat Szkoły z Klasą, który w sposób oficjalny potwierdza podwyższony standard naszej szkoły. Bezpieczeństwo uczniów w szkole stawiamy na pierwszym miejscu. U Nas nikt nie jest anonimowy, każdy uczeń traktowany jest indywidualnie.
 • 5 Nie bez powodu mówią o nas "JEDYNKA"...
  Podsumowując: doskonaląca się kadra nauczycielska, dobra współpraca z Radą Rodziców, pakiet zajęć pozalekcyjnych do wyboru oraz organizowane przez nas w rodzinnej atmosferze festyny, konkursy, kiermasze i inne imprezy szkolne to tylko niektóre z atutów naszej szkoły. Jesteśmy przekonani, że dzieci, które wybrały naszą szkołę, zostaną doskonale przygotowane do dalszej edukacji.
baner

Uzyskaliśmy tytuł „NOWOCZESNEJ EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ”

W listopadzie 2014 roku nasza szkoła przystąpiła do II edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Nowoczesna Edukacja Wczesnoszkolna”. Pani Anna Dratwińska - wychowawca klasy 1c wzięła na swoje barki ciężar realizacji tego trudnego zadania. Celem konkursu było doskonalenie i usprawnienie procesu dydaktycznego oraz wszechstronny rozwój dzieci. Szkoła przystępując do konkursu, przyjęła na siebie zadania których wykonanie było oceniane przez jury punktowo, w skali od „1″ do „10″. Warunkiem do otrzymania tytułu i dyplomu „Nowoczesna edukacja wczesnoszkolna” było uzyskanie co najmniej 80 punktów za 10 zadań:
1. Przeprowadzenie spotkań uczniów z przedstawicielami Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, organizacji społecznych.
2. Szkolne mistrzostwa w grach edukacyjnych.
3. Przeprowadzenie dnia talentu w szkole.
4. Zorganizowanie w ramach ogólnoszkolnego dnia sportu międzyklasowych rozgrywek sportowych.
5. Zorganizowanie dnia wspólnego czytania pod nazwą „Czytanie łączy pokolenia”.
6. Zorganizowanie przedstawienia/teatrzyku na podstawie wspólnie wybranej bajki.
7. Pogadanka z uczniami na temat wakacyjnych podróży na podstawie własnych przeżyć, zgromadzonych pamiątek i zdjęć.
8. Zorganizowanie ogólnoszkolnego konkursu na przygotowanie plastycznego pt. Zimowy spacer dla uczniów, gdzie wygranego wyłonią uczniowie poprzez głosowanie.
9. Ja w przyszłości. Jaki zawód chciałbym/chciałabym wykonywać.  
10. Tolerancja na co dzień. Podobieństwa i różnice między ludźmi.

dyplom1
Warunkiem uzyskania tytułu był również udział w kursie „Nowoczesna edukacja wczesnoszkolna” przeprowadzonym w formie e-learning przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. Cel został osiągnięty – można już ujrzeć honorowy dyplom potwierdzający uzyskanie przez naszą szkołę tytułu NOWOCZESNEJ EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ!!! Pani Anna Dratwińska serdecznie dziękuje wychowawcom klas 1-3, których wspólne zaangażowanie w projekt przyczyniło się do osiągnięcia sukcesu.

Copyright © 2013. SP nr 1 w Lesznie - wykonał D.Bojek Rights Reserved.


Facebook

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk